UP logo FTK horizont bila cz

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

logo FTK UP

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

ParaOstrava2019 Facebook PlaceholderDne 18. ledna se ve velmi příjemné atmosféře odehrálo "úvodní buly" u příležitost příprav a prezentace MS v para hokeji, které se bude konat na přelomu dubna a května 2019 v Ostravě. Webové stránky spuštěny.  První vzdělávací program za námi a dalších cca 25 před námi. Fakulta tělesné kultury a Univerzita Palackého je znovu při tom. Mistrovství se po 10 letech vrací na místa, kde se velmi úspěšně sport, ještě pod označením sledge hokej, prezentoval i ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury UP v Olomouci, Katedrou APA. Organizátoři akce na úspěšnou spolupráci nezapomněli, ba naopak, a dnes již FTK prostřednictvím Centra APA intenzivně připravuje a realizuje vzdělávací akce, které vyvrcholí zapojením škol do samotného mistrovství. Tentokrát si ke spolupráci organizátoři vybrali také Ostravskou univerzitu, Moravskoslezský kraj a řadu dalších partnerů.

Úvodní tiskové konference se zúčastnilo hned několik osobností, včetně hrdiny z Nagana Dominika Haška. Další tisková konference obsahově zaměřená na vzdělávací programy a zapojení škol se plánuje na 28. února i s účastí zástupců Centra APA (FTK UP v Olomouci). Know-how vzdělávacích programů bude a z větší části už bylo předáno spolupracující Ostravské univerzitě a studentům tamního oboru rekreologie. Podobně tak i metodický materiál, sportovně-kompenzační pomůcky apod. Poprvé v ČR byly vyrobeny ve spolupráci se Zlínkskou univerzitou Tomáše Bati indoorové sledge na indoor parahokej. I na nich bude část vzdělávacích programů realizováno. Ostatně jaká je parahokej dřina, měli možnost vyzkoušet první žáci ostravských škol pod vedením konzultantů APA.

Ondřej Ješina (2019)

Regionální CAPA Ol. kraje

Konzultanti APA pro žáky se zrakovým postižením

Metodické centrum APA